Дома Видео Германци направиле хаос – со англиски дресови се инфлтрирале меѓу англиските навивачи!

Германци направиле хаос – со англиски дресови се инфлтрирале меѓу англиските навивачи!

На вчерашниот натпревар помеѓу Англија и Германија му претходеле жестоки немири во областа на „Вембли“.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека околу 100 германски хулигани облечени во англиски дресови се инфилтрирале помеѓу англиската публика на два часа пред почетокот на натпреварот.

Локацијата на која се случил овој настан бил популарниот паб, „Грин Мен“ кој се наоѓа во близина на стадионот. Одеднаш Германцитеп извадиле боксери и но жеви и почнале да напаѓаат. Според информациите имало повредени жени и постари лица кои веднаш биле пренесени во болница.

Ќе потсетиме натпреварот помеѓу Англија и Германија заврши без победник 3:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Како да заборави дека е во пренос: Коментатор се занесе по згодна Хрватка 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Видео од комента…