Дома Топ вести Германскиот тренер прави „револуција“ во Милан: Ибра заминува, доаѓа нов ѕвезда во нападот

Германскиот тренер прави „револуција“ во Милан: Ибра заминува, доаѓа нов ѕвезда во нападот

Еминентниот весник „Газета дело Спорт“ пренсува дека германскиот тренер Ралф Рагник веќе постигнал комплетен договор со Милан за тригодишна соработка.

Рагник прифатил тригодишен договор, според кој на „Сан Сиро“ ќе остане до 2023 година, со опција да ја продолжи соработката до 2024 година.

Германецот истовремено ќе ја извршува и функцијата спортски директор,  и ќе има комплетна слобода да го гради тимот.

Италијанските медиуми тврдат дека Рагник веќе прави планови за следната сезона, а прво име на списокот е ѕвездата на Лајпциг, Тимо Вернер.

Рагник одлично го познава Вернер и смета дека ќе биде идеален наследник на Ибра и лидер на нападот на „росонерите“. Сепак, конкуренцијата за германскиот репрезентативец е огромна, па ќе треба добро да го одврзе кесето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Од Интер потврдија дека Барселона ги контактирала за доведување на Лаутаро Мартинез. На Ба…