Дома Останати Георгина и кажа на Карлеуша уште колку ќе игра Роналдо 🎥

Георгина и кажа на Карлеуша уште колку ќе игра Роналдо 🎥

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез беше дел од модната недела во Париз, а камерите ја уловија во еден разговор со Јелена Карлеуша која знае како е да се биде покрај фудбалер бидејќи подолг период помина заедно со Душко Тошиќ.

Интересен беше моментот во кој Георгина и зборуваше на српската пејачка уште колку ќе игра Роналдо.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Кристијано ќе игра уште една година, потоа е готово. Можеби две, не знам“, изјави Георгина.

Роналдо летово со Португалија ќе го игра своето шесто европско првенство и се шпекулира дека сака да ја заврши кариерата на Мундијалот во 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако денес го совлада…