Дома Топ вести Гвардиола ја купува ѕвездата на Баерн

Гвардиола ја купува ѕвездата на Баерн

Манчестер Сити покажува сериозен интерес за ѕвездата на Баерн Минхен и германски репрезентативец, Џошуа Кимих, пренесуваат англиските медиуми.

Кимих има договор со Баерн до 2025 година, а следното лето ќе влезе во последната година и нема најави за негово продолжување.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Поради тоа Баерн Минхен е спремен да го продаде на крајот на сезоната и веќе ја одредил цената. „Билд“ пренесува дека за неговата слобода Баварците бараат 75 милиони евра.

Гвардиола одлично го познава Германецот и верува дека идеално ќе се вклопи во неговиот тим.

Поради тоа го посочил Кимих како примарна трансфер цел во летниот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…