Дома Фудбал Англија Гвардиола јавно му се извини на фудбалерот на кој му ја уништи самодовербата

Гвардиола јавно му се извини на фудбалерот на кој му ја уништи самодовербата

Во дресот на Лидс, Калвин Филипс играше одлично, но потоа откако се пресели во Манчестер Сити за него започнаа проблемите.

Во јануарскиот преоден рок Филипс направи трансфер во Вест Хем, но ниту тука не е на нивото на кое што се очекуваше да биде. За Манчестер Сити претходно одигра само неколку натпревари, а неодамна откри дека тешко бил погоден од Гвардиола кој му ја срушил самодовербата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На една од прес-конференциите во текот на сезоната Гвардиола изјави дека Филипс бил „дебел“ и таа изјава на шпанскиот стратег влијаела лошо на Филипс.

Сега, Гвардиола одлучи да му се извини.

„Навистина ми е жал, му се извинувам. Разговаравме лично и се обидов да му ја објаснам ситуацијата, не знаев дека така се чувствувам“, изјави Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…