Дома Фудбал Англија Гвардиола по елиминацијата: Не заслуживме повеќе

Гвардиола по елиминацијата: Не заслуживме повеќе


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Сити неочекувано загуби од Саутемптон во четвртфиналето на Карабао купот, а менаџерот Пеп Гвардиола признава дека неговиот тим заслужил пораз.

Интересно е тоа што „граѓаните“ не испратија ниту еден удар во рамки на противничкиот гол за првпат уште од април 2018 година.

Гвардиола не сакаше да се правда за поразот и беше суров и искрен за играта на неговите избраници.

„Победи подобрата екипа на теренот. Ние игравме лошо и ништо не ни одеше од рака. Не бевме ниту блиску до тоа што го сакавме. Не бевме подготвени да стигнеме до полуфинале на натпреварувањето“, кажа Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…