Дома Фудбал Англија Гвардиола откри дека има апсурдни идеи за мечот со Манчестер Јунајтед

Гвардиола откри дека има апсурдни идеи за мечот со Манчестер Јунајтед


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола призна дека има „апсурдни“ тактички за да го изненади Тен Хаг во градското дерби.

Манчестер Јунајтед во сабота го пречекува Сити на „Олд Трафорд“, а Гвардиола има шест победи на последните девет гостувања.

„Посакувам сите играчи да поминат на теренот еднакво време против Јунајтед, бидејќи имам неколку идеи, неколку мисли, прилично апсурдни. Се уште не сум ги гледал последните натпревари на Јунајтед. Треба да оценам како играат дома, дали нешто менуваат. Допрва треба да ги анализирам нивните натпревари. Затоа се уште не сум одлучил за стартниот состав“, изјави Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…