Дома Фудбал Англија Гвардиола му одговори на Родри: Ако не сака да игра, нема да игра

Гвардиола му одговори на Родри: Ако не сака да игра, нема да игра

Гвардиола зборуваше со новинарите пред утрешниот натпревар против Лутон и му одговори и на Родри, кој потенцирше дека е преморен и дека му треба одмор.

„Ако играчот не сака да игра, тогаш нема да игра, тоа е едноставно“, рече Гвардиола и продолжи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Погледнете ги нашите натпревари и тогаш ќе сфатите. Тој е толку важен за квалитетот што го дава. Имам чувство дека на натпреварите кога беше уморен како против Кристал Палас и Реал Мадрид, беше подобар во второто полувреме. Трча повеќе и беше попрецизен во второто отколку во првото полувреме. Повеќе од физичкиот аспект, тоа е случај на трошење ментална енергија. Играње на секои три дена, три дена. Секако дека е уморен, игра многу минути“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…