Дома Фудбал Лига на шампиони Гвардиола: Гол како на Халанд можат да постигнат само уште двајца фудбалери

Гвардиола: Гол како на Халанд можат да постигнат само уште двајца фудбалери

Eрлинг Халанд против својот поранешен клуб Борусија Дортмунд ја продолжи одличната форма со која игра во дресот на Манчестер Сити.

Вчерашниот гол за Халанд беше најубавиот од досегашните 13-те кои ги постигна во деветте натпревари за својот клуб. Норвежанецот ја смести топката во мрежата откако акробатски се фрли на нафрлувањето.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Големи пофалби за него после натпреварот имаше и тренерот Пеп Гвардиола.

„Сите кои ме познаваат знаат колку многу ми значи Јохан Кројф како идол во животот…Пред многу години постигна неверојатен гол против Атлетико.

Кога Халанд го постигна голот против Борусија веднаш си реков „Крофј!“, многу ме потсети на тој гол. Следен на кој помислив е мојот пријател Златан Ибрахимовиќ, тој уште едниот играч кој може да постигне таков гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…