Дома Македонски спорт Гатузо го сака Аријан Адеми!

Гатузо го сака Аријан Адеми!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанска „Марка“ пренесува дека македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми е на мета на Валенсија во потрагата на Гатузо по квалитетен играч од средниот ред.

Наводно, Гатузо разговарал со сопственикот на Валенсија, Питер Лим и го известил дека во јануари сака да доведе искуен играч за врска.

Адеми ги исполнувал сите критериуми кои ги поставил Гатузо, па така се истакнал меѓу фаворитите за оваа позиција. Се додава дека поради годините Адеми не би имал висока цена и платата не би била проблем за шпанскиот гигант.

Но, во текстот на „Марка“ се додава дека интерес за Адеми покажале и два клуба од Премиер лигата.

Адеми и во минатото имаше можност да замине од Динамо Загреб, меѓутоа досега ги одбиваше сите понуд и токму затоа изгради статус на клупска легенда на „модрите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…