Дома Фудбал Италија Газдата на Њукасл сака нов клуб – италијанскиот гигант прва мета!

Газдата на Њукасл сака нов клуб – италијанскиот гигант прва мета!

Мохамед Бин Салман со неговата фондација го презема Њукасл, но очигледно не планира да застане затоа што веќе покажал интерес за Милан.

Сопственикот на Милан, Гери Кардинале во последните денови бил на Блискиот Исток каде што разговарал за потенцијална продажба на поранешниот европски шампион.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кардинале наводно бил заинтересиран да продаде голем дел од акциите, а Бин Салман делува како идеален кандидат и човек кој има доволно пари да ги задоволи апетитите на 62-годишниот американски бизнисмен.

Во случај на продажба на тимот на фондацијата на Бин Салман, Милан ќе стане најбогат клуб во Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …