Дома Фудбал Лига на шампиони Вчера беше постигнат голот на сезоната во Лигата на шампионите 🎥

Вчера беше постигнат голот на сезоната во Лигата на шампионите 🎥

Порто во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите го совлада Челзи со 1:0.

Меѓутоа иако Порто победи сепак беше елиминиран поради поразот од 2:0 во првиот натпревар. Единствениот гол на натпреварот го постигна иранскиот напаѓач, Мехди Тареми.

И тоа беше спектакуларен гол кој треба да го видите ако сте го пропуштиле. Веројатно најубавиот гол сезонава во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Легендарниот тренер го откри својот фаворит за Скудетото

Легендарниот фудбалски тренер, Свен Горан Ериксон, на изненадување на многумина верува дек…