Дома Фудбал Останато Во Србија почна фудбалот со навивачи: Звезда пред „Делиите“ победи во купот (ВИДЕО)

Во Србија почна фудбалот со навивачи: Звезда пред „Делиите“ победи во купот (ВИДЕО)

Србија исто така беше погодена од пандемијата, меѓутоа кај нив работите полека се враќаат во нормала.

Првенството во фудбал веќее започна, а денес во Куп натпреварот помеѓу Инџија и Црвена Звезда имаше и навивачи.

Звезда во првото ¼ финале славеше со 1:2 и ја оправдаа фаворитската улога.

На трибините беа присутни „Делиите“, секако е убаво да видиме ваква слика после подолго време.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…