Дома Фудбал Англија Во Англија се одложуваат натпревари поради бизарна причина

Во Англија се одложуваат натпревари поради бизарна причина

Во изминатите денови одложени се повеќе од 35 натпревари во пониските лиги во Англија и тоа од бизарна причина.

Натпреварите кои се играат во 7. и 8. ранг од англискиот фудбал ќе бараат нови термини. Главната причина за одложувањето на натпреварите е недостатокот на гориво бидејќи многу бензински пумпи беа принудени да ги затворат своите „вентили“ поради недостик на испорака.

„Превозната компанија која се користи има пристап до гориво, но тоа не е проблемот. Проблемот е како играчите да се доведат до автобусот“, изјави генералниот менаџер на Ист Турок Јунајтед, Фил Кроув.,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тажни вести од Белград: Почина легендата на Партизан

Денес во Белград почина легендата на Партизан, Момчило Вукотиќ. Вукотиќ почина на 71-годиш…