Дома Останати Волкановски го тренираше сопственикот на Инстаграм и Фејсбук

Волкановски го тренираше сопственикот на Инстаграм и Фејсбук

Австралискиот борец со македонско потекло Александар Волкановски е една од најголемите ѕвезди во УФЦ.

Волкановски доби интересна задача да го тренира првиот човек на „Фејсбук“, за најавената борба против Илон Маск.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Засега не е потврдено дали борбата помеѓу Маск и Закерберг ќе се одржи, но Закерберг си ја одржува формата.

Американските медиуми објавија фотографија каде што Закерберг е покрај Волкановски, но и уште една УФЦ-ѕвезда, односно Израел Адесања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Врескаше и плачеше од болка: Атлетичарка падна од пет метри и заработи страшна повреда 🎥

Ужасна сцена беше видена на Светското првенство атлетко во Глазгов. Француската натпревару…