Дома Фудбал Останато Виктор Фонт: Барса ќе ги пружи нозете колку што и е долга чергата

Виктор Фонт: Барса ќе ги пружи нозете колку што и е долга чергата

Виктор Фон кој е кандидат за претседател на Барселона порача дека клубот нема пари за да може да доведе играчи како Ерлинг Халанд.

Тони Фреиша ветуваше 250 милиони евра за засилувања и две големи имиња во нападот. Не спомена конкретно за што се работи, но порача дека Барселона би можела да доведе некого од Мбапе и Халанд.

Сепак, Виктор Фонт излезе со целосно спротивна изјава.

„Доведување на Халанд? Ако го доведеме би биле неодговорни. Барса е воз кој со 200 км/ч оди кон ѕид. Мораме да внимаваме. Треба да ги пружими нозете колку што ни е долга чергата. Купување на такви играчи е типично за галактико моделот. Нашиот модел поинаков. Најважно од се е да го задржиме Меси“, порача Фонт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мурињо: Зошто Бејл дури сега блесна? Прашајте ги во Реал

Во септември Герет Бејл се врати во Тотенхем и се очекуваше да биде големо засилување за „…