Дома Фудбал Видете како помина Суарез на првиот тренинг во Атлетико🎥

Видете како помина Суарез на првиот тренинг во Атлетико🎥

Луис Суарез денес официјално беше претставен како нов играч на Атлетико Мадрид и го одработи првиот тренинг со „јорганџиите“.

Суарез пред почетокот на тренингот мораше да мине низ тунелот кој го направија играчите на Атлетико кои го удираа за добредојде, што е традиција кај „јорганџиите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Се формира „Европска Премиер лига“ – проект тежок 6 милијарди

Англиските гиганти Манчестер Јунајтед и Ливерпул започнаа преговори околу формирањето на „…