Дома Фудбал Англија Видете какво шоу направи Клоп на пресконференцијата (видео)

Видете какво шоу направи Клоп на пресконференцијата (видео)

Харизматичниот тренер на Ливерпул, Јирген Клоп направи вистинско шоу на пресконференцијата по мечот со Борнмут.

Во еден момент заѕвони мобилен телефон на некој од новинарите. Мобилниот беше користен како диктафон, поставен пред Германецот, кој не можеше да одолее, а да не погледне во екранот за да види кој ѕводни.

„Принцезата Лесли Лу. Ми се допаѓа. Жал ми е, не би го кажал тоа никогаш, но вакво нешто не сум видел. Честитам“, се пошегува Клоп, па ги насмеа сите присутни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…