Дома Останати Кошарка НБА Видео: Срамен потег на кошаркарот на Кливленд – момче трчаше по автограм, а тој…

Видео: Срамен потег на кошаркарот на Кливленд – момче трчаше по автограм, а тој…

0
nens

Срамен потег на кошаркарот на Кливленд поради кој мораше да се извинува.

Лери Ненс Жуниор е мета на огромни критики од јавноста поради срамниот потег, односно игнорирањето на едно мало момче кое трчаше по него со цел да добие автограм.

Можеби неговата постапка ќе поминеше незабележано, но се најде на столбот на срамот бидејќи мајката на детето верувајќи дека ќе овековечи важен момент од животот на неговиот син се сними со својот мобилен телефон.

Ненс немаше што да направи па мораше да се извини преку друштвените мрежи.


Следете го Sportski.mk и на


„Навистина се извинувам поради ова, навистина не сум таква личност“, се огласи Ненс преку Твитер.

Во продолжение погледнете го моментот кога малото момче трчаше по кошаркарот со надеж дека ќе добие автограм.

Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In НБА

    Проверете

    И 57 поени на Џејмс Харден не се доволни за Хјустон да победи (ВИДЕО)

    Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Вечерта во НБА лигата ја обе…