Дома Фудбал Останато Видео: Реал поразен на дебито на Азар, Баерн немаше милост

Видео: Реал поразен на дебито на Азар, Баерн немаше милост

Баерн Минхен со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателскиот турнир „Интернационален шампионски куп“, во меч во кој дебитираше Еден Азар.

Резултатот го отвори Толисио уште во 15-та минута од натпреварот по една убава акција, а потоа долго време мрежите мируваа.

Реал Мадрид имаше доста шанси до моментот кога германскиот тим го постигна и вториот гол на натпреварот преку Роберт Левандовски во 67-та минута. Само три минути подоцна Серж Гнабри го постигна и третиот гол за Баерн.

Во завршницата Родриго на атрактивен начин само го ублажи поразот, постигнувајќи го првиот гол во дресот на Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…