Дома Фудбал Останато (Видео) Повторно проблеми во Париз: Нова „КОРПА“ од Кавани за Нејмар!

(Видео) Повторно проблеми во Париз: Нова „КОРПА“ од Кавани за Нејмар!

ПСЖ создаде моќен тим ова лето, но очигледно не функционира се како што треба во францускиот клуб, иако резултатите се одлични.

Во неделата ПСЖ славеше против Лион со 2:0, со два автоголови на гостите, а интересно беше во финишот од натпреварот кога Нејмар и Едисон Кавани имаа расправа околу тоа кој ќе го шутира пеналот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На крајот одговорноста му припадна на Кавани, но не беше успешен бидејќи голманот на Лион го одбрани неговиот удар.

Слична ситуација имавме и на почетокот од сезоната и во тој „дуел“ победник на крајот беше Кавани, а истата можете да ја погледнете ТУКА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…