Дома Луд Спорт Видео: Најлошите повреди во историјата на фудбалот!

Видео: Најлошите повреди во историјата на фудбалот!

Фудбалските повреди често ги згрозуваат љубителите на овој спорт, без разлика дали станува збор за мала или тешка повреда.

Сепак, постојат тешки и многу тешки повреди, а во следното видео ќе можете да ги видите некои од најтешките повреди во историјата на фудбалот.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундес…