Дома Актуелно Видео: Натпревар на сезоната во ЛШ, Манчестер Сити – Монако 5:3

Видео: Натпревар на сезоната во ЛШ, Манчестер Сити – Монако 5:3

Сити и Монако го играат натпреварот на сезоната во Лигата на Шампионите.
Поведе Сити со голот на Стерлинг(26`) потоа следуваше комплетен пресврт и Монако поведе со головите на Фалкао(32`) и Мбапе(40`).
На почетокот од второто полувреме Фалкао промаши пенал за веднаш по тоа Агуеро да го изедначи резултатот на 2:2 по катастрофалната грешка на Шубашиќ. Монако повторно доаѓа до предност со вториот гол на Фалкао.Избраниците на Гвардиола по ова ја презедоа иницијативата и со два гола за 6 минути (Агуеро 71` и Стонс 77`) направија комплетен пресврт на натпреварот.

82′ Лерој Сане: Манчестер Сити – Монако 5:3

77′ Џон Стоунс: Манчестер Сити – Монако 4:3

71′ Серхио Агуеро: Манчестер Сити – Монако 3:3

61′ Радамел Фалкао: Манчестер Сити – Монако 2:3

58′ Серхио Агуеро: Манчестер Сити – Монако 2:2

49′ Промашен пенал, Радамел Фалкао

40′ Килиан Мбапе: Манчестер Сити – Монако 1:2

32′ Радамел Фалкао: Манчестер Сити – Монако 1:1

 

26′ Рахим Стерлин: Манчестер Сити – Монако 1:0

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…