Дома Фудбал Италија Видео: Милан промаши пенал, Наинголан го казни!

Видео: Милан промаши пенал, Наинголан го казни!

Дербито на „Олимпико“ со кое беше комплетирано 16.коло во Серија А и припадна на Рома, која минимално го совлада Милан и така сама остана на втората позиција.

Мечот на „Олимпико“ го реши белгискиот репрезентативец Наинголан кој единствениот гол го постигна во 62-та минута.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Трагичар на натпреварот е напаѓачот на Милан Нианг кој во 27-та минута не успеа да реализира пенал, односно Шчесни го одбрани неговиот удар.

Рома во наредното коло игра уште едно дерби против Јувентус во Торино, додека Милан ќе ја пречека Аталанта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…