Дома Луд Спорт Видео: Лудото славје на Марадона на Дејвид купот!

Видео: Лудото славје на Марадона на Дејвид купот!

Финалето на Дејвид купот помеѓу Хрватска и Аргентина беше навистина спектакупарно по тоа што се случуваше на терен, а за скектаклот да биде уште поголем се потруди легендарниот Марадона.

Марадона сите три дена од трибините ја бодреше својата Аргентина, но тоа го правеше на спектакуларен начин, па постојано беше мета на камерите и во центарот на вниманието.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…