Дома Останати Кошарка Видео: Кари со 13 тројки постави нов рекорд во НБА!

Видео: Кари со 13 тројки постави нов рекорд во НБА!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Стеф Кари, според многумина најдобриот шутер за три поени во историјата на НБА лигата, постигна 13 тројки на натпреварот против Њу Орлеанс, што преставува нов рекорд во лигата.

Стеф Кари имаше вистинско шоу, урна голем рекорд постигнувајќи 13 тројки на еден меч, промаши само четири шута од далечина, а натпреварот го заврши со 46 поени.

Голден стејт дојде до сигурен триумф над Њу Орлеанс од 116:106. Покрај 46. поени на Кари, Томпсон уфрли 24, Дурант 22. Кај Њу Орлеанс најефикасен беше Дејвс со 33 поени.

Резултати:
Шарлот – Индијана 122:100
Филаделфија – Јута 84:109
Вашингтон – Хјустон 106:114
Чикаго – Орландо 112:80
Оклахома – Мајами 97:85
Голден стејт – Њу Орлеанс 116:106
ЛА Клиперс – Детроит 114:82

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…