Дома Луд Спорт Видео: Кавани делеше боксови, а реакцијата на Рамзи е урнебесна

Видео: Кавани делеше боксови, а реакцијата на Рамзи е урнебесна

Арсенал и ПСЖ се бореа за првото место во групата и одиграа исклучително возбудлив натпревар, на кој видовме автоголови, промашувања, пенал и по некој бокс.

Кавани и Арон Рамзи во еден момент се најдоа во клинч, па Уругваецот видно нервозен употреби кроше кое заврши во градите на Велшанецот и малку го закачи по брадата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Сепак, реакцијата на Рамзи беше исклучително смешна…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…