Дома Фудбал Италија Видео: Интер не го заборави Пандев – овации за Македонецот во Милано!

Видео: Интер не го заборави Пандев – овации за Македонецот во Милано!

Синоќа Џенова со нашиот Горан Пандев загубија од Интер со 2:0, но Македонецот сигурно уште долго ќе го памети ова гостување на „Џезепе Меаца“.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Имено, фановите на неговиот поранешен клуб не го заборавија Пандев, па неговото враќање на тревникот на „Џузепе Меаца“ беше испратено со огромни овации и скандирање на неговото име од страна на „нероаѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дерби на денот: Роналдо и Суарез го играат последниот танц

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес на програм…