Дома Луд Спорт ВИДЕО: За да го разберете овој дриблинг ќе ви биде потребна повторена снимка!

ВИДЕО: За да го разберете овој дриблинг ќе ви биде потребна повторена снимка!

0

Малиот фудбал или футсалот знае да изобилува со атрактивни потези, а сега на социјалните мрежи се појави едно видео од еден навистина чудесен дриблинг. Мајсторе, секоја чест!

 

 

View this post on Instagram

 

Name this move 😱 @betopivo999 🎥 @fcstalitsa (h/t @str9ker)

A post shared by 433 | Football (Soccer) (@433) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Играчот на Рапид бара манекенка за дружење, но само на два дена!

Фудбалерите на Рапид Виена утре му гостуваат на Интер во рамките на 1/16-финалето од Лига …