Дома Видео Видео: Дел Потро со овој гест го воодушеви светот!

Видео: Дел Потро со овој гест го воодушеви светот!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Хуан Мануел дел Потро успеа да направи голем пресврт на дуелот против Марин Чилиќ и по загубените два сета да го сврти мечот во своја корист, сепак натпреварот го одбележа неговиот хуман гест.

Имено, при еден сервис на Чилиќ топчето заврши во стомакот на едно девојче кое беше задолжено за собирање на топчињата. Дел Потро примети дека на девојчето воопшто не и е добро, па пријде и ја охрабри да го напушти теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вакво нешто не се памети: Наполи го исмејува сопствениот играч! 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи сезонава е дал…