Дома Видео Видео: Дел Потро со овој гест го воодушеви светот!

Видео: Дел Потро со овој гест го воодушеви светот!

Хуан Мануел дел Потро успеа да направи голем пресврт на дуелот против Марин Чилиќ и по загубените два сета да го сврти мечот во своја корист, сепак натпреварот го одбележа неговиот хуман гест.

Имено, при еден сервис на Чилиќ топчето заврши во стомакот на едно девојче кое беше задолжено за собирање на топчињата. Дел Потро примети дека на девојчето воопшто не и е добро, па пријде и ја охрабри да го напушти теренот.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…