Дома Фудбал Англија ВИДЕО: Вест Хем го доби лондонското дерби со Арсенал, Насри асистент!

ВИДЕО: Вест Хем го доби лондонското дерби со Арсенал, Насри асистент!

0

Првиот натпревар од 22 коло во англиската Премиер лига го донесе лондонското дерби помеѓу Вест Хем и Арсенал.

„Чеканите“ на крајот беа подобри со 1:0.

На отварањето на натпреварот Марк Нобл имаше прилика за Вест Хем, но првата сериозна ја имаше Арсенал и тоа во 14-тата минута кога Лаказет се обиде после еден добар продор. Сепак, Фабијански беше поуспешен.

Во првиот натпревар двете екипи имаа уште неколку напади, но погодоци не видовме.

После само три минути игра во вториот дел Вест Хем стигна до водство. Самир Насри беше асистент, а Деклан Рајс погоди за 1:0.

Арсенал вака остана на петтата позиција со 41 бод, додека Вест Хем има 31 бод и барем накратко ќе биде на осмата позиција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Украина преку Португалија до пласман на ЕП, Роналдо и друштвото ќе се борат со Србија (ВИДЕО)

Вечерва на Олимпискиот стадион во Киев Украина ја пречека Португалија во натпревар од осмо…