Дома Останати Кошарка НБА Видео: Вестбрук со нов трипл-дабл ја промени историјата на НБА

Видео: Вестбрук со нов трипл-дабл ја промени историјата на НБА


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Расел Вестбрук со нов „трипл-дабл“, седми сезонава, ја предводеше Оклахома до уште една победа, овој пат над Детроиот со 106:88.

Вестбрук стигна до седмиот „трипл-дабл“ во само еден месец. На тој начин Вестбрук се израмни со Леброн Џејмс на шестото место на вечната листа со 44-от „трипл-дабл“ во кариерата. Притоа одигра 395 натпревари помалку од „Кралот“.

Оклахома со 106:88 го совлада Детроиот. Вестбрук постигна 17 поени, имаше 15 асистенции и 13 скока.

Резултати:
Шарлот – Њујорк 107:102
Вашингтон – Сан Антонио 100:112
Мајами – Мемфис 107:110
Оклахома – Детроиот 106:88
Голден стејт – Минесота 115:102

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Не сакаше да игра против ривал од Косово, па остана без пласман на голем турнир

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Eден од најдобрите играчи на е-фудба…