Дома Фудбал Англија Вејн Руни е пред нов тренерски ангажман

Вејн Руни е пред нов тренерски ангажман

Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни е без ангажман откако доби отказ во Бирмингем, но според последните информации сега може тоа да се промени.

Медиумите на Островот пренесуваат дека Руни започнал преговори со Плимунт и во овој момент тој е главен фаворит да го преземе клубот од Чемпионшип.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Плимунт во последната сезона едвај успеа да се избори за опстанок во второлигашката конкуренција.

„Добивањето отказ е дел од работата, не е убаво, но се е до начинот како ќе се вратите. Се надевам следниот пат ќе бидам подобар“, изјави Руни неодамна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

На Србија во одлучувачкиот натпревар ќе и суди истиот судија од натпреварот со Англија

Познатиот италијански судија Даниеле Орсато е назначен за судија на натпреварот помеѓу Срб…