Дома Македонски спорт Вечерва ќе се гледа ЛШ на Арена!

Вечерва ќе се гледа ЛШ на Арена!

Објавата дека операторите во земјава нема да пренесуваат ништо друго освен МТВ поради законот донесен во собранието крена голема прашина во јавноста.

По оваа објава до нас стигнаа голем број на прашања за вечерашните и утрешните натпревари во Лигата на шампионите кои се пренесуваат на Арена Спорт. Она што со сигурност можеме да го кажеме е дека вечер ќе се гледа Арена Спорт.

„Вечер нема да има исклучување. Одлуката за точниот датум ја носи Здружение на ИКТ, каде членуваат сите оператори. Согласно досега објавените информации исклучувањето ќе биде за сите домашни и странски ТВ канали, не само за спортските. Се надеваме дека наскоро ќе се најде соодветно решение“, гласеше одговорот од Телеком.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…