Дома Фудбал Англија Вест Хем против Тотенхем испиша историја во ПЛ

Вест Хем против Тотенхем испиша историја во ПЛ

Фудбалерите на Вест Хем испишаа историја на натпреварот против Тотенхем.

Имено, Тотенхем после првото полувреме имаше водство од 3:0, а погодоците ги постигнаа Сон и Хари Кејн.

Тој резултат беше на семафорот се до 82. минута, а потоа започна сензационалното враќање во режија на Вест Хем.

Прво Балбуена во 82. минута погоди за 3:1, a три минути подоцна Санчез со автогол нмали на 3:2.

Бод и неверојатно враќање на гостите им донесе Ланзини во 94. минута, односно во последните секунди од натпреварот.

Така, Вест Хем стана првиот тим во историјата на ПЛ кој после негатива од три гола до 81. минута успеал да избегне пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кварезма: Дубаи беше моја најголема грешка, сфатив дека не е се во парите

Португалецот Рикардо Кварезма е еден од најпознатите фудбалери во оваа земја, тој одигра 8…