Дома Трансфер зона Вест Хем блиску до ново одлично засилување!

Вест Хем блиску до ново одлично засилување!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Екипата на Вест Хем полека создава тим кој ќе биде конкурентен за местата кои водат во Европа, иако во првото коло загубија од Манчестер Јунајтед со убедливи 4:0.

Во наредните 48 часа во клубот кој го предводи Славен Билиќ би требало да пристигне Вилијам Карваљо.

Карваљо би требало да биде играчот кој ќе донесе цврстина во средниот ред и ќе направи баланс во екипата.

Познато е дека овој фудбалер беше и мета на Јувентус и Арсенал, но „чеканите“ беа најупорни. Англиските медиуми пренесуваат дека управата на Вест Хем за Карваљо ќе плати 35 милиони евра.

Да потсетиме, пред Карваљо во клубот пристигнаа Џо Харт, Пабло Забалета, Марко Аранутовиќ и Чичарито.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…