Дома Фудбал Италија Вајналдум по потписот за Рома: Знам дека доаѓам во фантастичен клуб

Вајналдум по потписот за Рома: Знам дека доаѓам во фантастичен клуб

Како и што се најавуваше Рома го потврди трансферот на Џорџињо Вајналдум.

Вајналдум ја даде и првата изјава по потписот на договорот со Рома.

„Возбуден сум што ќе бидам играч на Рома. Разговарав со луѓето во клубот и знам дека доаѓам во фантастичен клуб. Рома покажа голем напор да ме доведе, а фановите преку социјалните мрежи ми покажаа дека сум добредојен. Таквата ситуација ми дава многу самодоверба“.

„На секој натпревар ќе давам 100% за да ги оствариме нашите цели“, порача Вајналдум.

Во Рома Вајналдум ќе настапува со бројот 25.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…