Дома Македонски спорт Мак фудбал Васоски си замина од клупата на Академија Пандев!

Васоски си замина од клупата на Академија Пандев!

На две кола пред крајот Александар Васоски си поднесе оставка од клупата на Академија Пандев по вчерашниот пораз на домашен терен од Тиквеш со 1:4.

Оставклата на Васоски е неотповиклива и доаѓа во момент кога тимот го има обезбедено опстанокот ПМФЛ бидејќи е јасно дека од првенството испаѓа победа, а бараж натпревар ќе игра Скопје.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


За Васоски ова беше втор мандат на клупата на струмичкиот клуб, но не беше успешен како првиот. Во Струмица се врати од Босна каде што го водеше Сараево.

Васоски во минатото беше тренер и на Вардар со кој успеа да ја освои титулата во ПМФЛ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и…