Дома Фудбал Останато Ван Бастен: Халанд е подобар од Левандовски

Ван Бастен: Халанд е подобар од Левандовски

Еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња, Марко ван Бастен има само пофални зборови за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд.

Холанѓанецот смета дека Халанд е подобар од Роберт Левандовски, кој минатата година беше избран за најдобар фудбалер во Европа.

Норвежанецот ги собори сите редкорди во Борусија Дортмунд и оваа сезона има постигнато 17 гола на 17 средби во Германија и 8 гола на 5 меча во ЛШ.

„Мислам дека Халанд е подобар од Левандовски. На тие години тој е еден од најдобрите во светот. Халанд има голем потенцијал и може да се развива многу повеќе. Многу е интелегентен, има добра техника и постигнува мнпгу голови. Навистина е неверојатен“, изјави Ван Бастен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Агуеро бил лош ученик: Зошто да ме интересира како се распоредени планетите кога никогаш нема да одам таму?

Не е никакво изненадување дека образованието на фудбалерите не им е силна страна. Голем бр…