Дома Останати Кошарка НБА Ванеса го обвинува пилотот за несреќата – следи тужба!

Ванеса го обвинува пилотот за несреќата – следи тужба!

Ванеса Брајант поднесе тужба против фирмата во чија е сопственост беше хеликоптерот со кој загина нејзинот сопруг Коби Брајант и нејзината ќерка Џиана, покрај фирмата, Ванеса го обвинува и пилотот.

Во тужбата пишува дека пилотот Ара Зобајан бил невнимателен со летањето во услови на лоша видливост, се наведува дека тој морал да го прекине летото. Зобајан е еден од деветмината кои загинаа во падот на хеликоптерот.

Тужени се компанијата „Island Express Helixopters Inc“ и правниот застапник на Зобајан чие име не е објавено.

Ванеса во тужбата пишува и дека пилотот бил невнимателен според осум точки, вклучувајќи го и тоа дека лошо ги проценил временските услови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Вакво нешто не е видено: НБА ќе се доигра на Бахамите

НБА-лигата се прекина пред неколку недели кога беше потврдено дека неколку кошаркари се за…