Дома Фудбал Лига на шампиони Валверде по ремито со Сити: За нас ова е пораз!

Валверде по ремито со Сити: За нас ова е пораз!

Реал Мадрид и Манчестер Сити вчера одиграа фантастичен натпревар кој заврши без победник 3:3.

Еден од стрелците на натпреварот за Реал Мадрид беше одличниот играч за врска, Федерико Валверде. Валверде во финишот од натпреварот со еден волеј удар успеа да го израмни резултатот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Сепак, тој не е задоволен од резултатот.

„За нас ова реми е со чувство на пораз, сакавме дап обедиме. Во еден момент ја имавме контролата на играта и резултатот, но примивме два гола кои можевме да ги спречиме“, изјави Валверде.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо призна…