Дома Фудбал Лига на шампиони Вакво нешто ретко се случува: И во Мадрид признаваат дека Реал вечерва добил поклон

Вакво нешто ретко се случува: И во Мадрид признаваат дека Реал вечерва добил поклон

Реал Мадрид остана со играч повеќе на теренот против Аталанта.

Она што е чудно после овој црвен картон е што и мадритските медиуми признаваат дека црвениот картон на Фраулер бил престрога одлука.

„Фраулер го сруши Менди во гол-шанса. Меѓутоа мене ми се чини дека црвениот картон беше престрога одлука. Играчот на Рела не ја контролираше топката и жолт картон ќе беше доволна казна за играчот на Аталанта и исправна одлука“, изјави Анѓуар Оливер, аналитичар за мадритската „Марка“.

Од друг агол може да се види дека Фраулер воопшто не беше последен играч во одбраната на Аталанта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…