Дома Македонски спорт Мак фудбал Важни три бода за Работнички од гостувањето во Штип

Важни три бода за Работнички од гостувањето во Штип

Eкипата на Работнички денеска славеше со 1:0 на гости кај штипска Брегалница.

Тимот од Дебар Маало под водство на Горан Станиќ започна да прикажува одлични настапи и веќе трет натпревар е без пораз со учинок од две победи и едно реми.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Одлучувачкиот момент на денешниот натпревар се случи во 59. минута кога Гандо Биала го постигна единствениот гол на натпреварот.

Во овој момент Работнички се искачи на седмото место со осум повеќе од Воска која е на позиција која води во баражот за опстанок.

Преостанатите натпревари од ова коло се играат утре, а се сретнуваат: Гостивар – Брера, Македонија ЃП – Струга, Силекс – Шкупи, Тиквеш – Шкендија и Вардар – Воска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…