Дома Луд Спорт Британската тенисерка го преживеала масакрот во Лас Вегас

Британската тенисерка го преживеала масакрот во Лас Вегас


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Маскарот во Лас Вегас во кои беа убиени повеќе од 50 и ранети повеќе од 200 луѓе, успеала да го преживеа британската тенисерка која некогаш беше 27 ВТА листата.

Напаѓачот кој полицијата го идетификуваше како 64 годишниот Стивен Педок отворил оган од рафално оруже на фестивалот во Лас Вегас.

Помеѓу големиот број луѓе се нашла и тенисерата Лора Робсон која своевремно беше 27 тенисерка на ВТА листата.

„Добро сум, бев таму во моментот кога се пукашее…На почетокот звучеше како огномент, но потоа сите почнаа да бегаат. Беше страшно“, напиша Лора на својот Твитер профил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Инфантино правеше селфи покрај телото на Пеле📷

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во Сао Паоло во тек е погребот на „кралот на…