Дома Македонски спорт БРАТСКИ ЦЕПЕЛИН: Кире и Филип го режираа најубавиот погодок против Јапонија! (ВИДЕО)

БРАТСКИ ЦЕПЕЛИН: Кире и Филип го режираа најубавиот погодок против Јапонија! (ВИДЕО)

0

Македонија денес стартуваше со победа на Светското првенство против Јапонија која ја совладавме со резултат 29:38.

Во ефикасниот натпревар еден од најубавите погодоци беше постигнат во соработка на браќата Лазарови. Кире одлично асистираше, додека Филип беше реализатор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…