Дома Фудбал Италија Братот на Киелини бил дел од шемата за измами во Јувентус

Братот на Киелини бил дел од шемата за измами во Јувентус


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Братот близнак на бившиот капитен на Јувентус, Џорџо Киелини е дел од шемата за финансиски малверзации во Јувентус, објави „Газета дело Спорт“.

Весникот информацијата ја добил од обвинителството на Торино кое отвори обвинение против Јувентус.

Според информациите меѓу обвинетите е и Клаудио Киелини, кој имал улога на неофицијален надворежен сметководител.

Јувентус официјално е обвинет за фалсификување на финансиски извештаи и тајно плаќање на плати на фудбалерите со што клубот затајувал данок.

Поради овие обвиненија целиот борд на директори и претседателот поднесоа оставка и против нив ќе се води процес, а на клубот му се закануваат сериозни санкции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Медиумите тврдат: Месум Озил заврши со фудбалот

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот германск…