Дома Трансфер зона Борусија Дортмунд одбил голема понуда од Јунајтед за Санчо

Борусија Дортмунд одбил голема понуда од Јунајтед за Санчо

Aнглискиот фудбалер Џејдон Санчо веројатно ќе ја напушти Борусија Дортмунд во летниот преоден рок.

Овој 21 годишен фудбалер од поодамна се поврзува со Манчестер Јунајтед, а „црвените ѓаволи“ испратиле официјална понуда за репрезентативецот на Англија.

Тимот од „Олд Трафорд“ понудил 78 милиони евра за Санчо, но Борусија ја одбила оваа понуда и бара повеќе пари. За услугите на одличниот офанзивец Борусија бара вкупно 95 милиони евра и таа сума да им се исплати во пократкок рок, а не како што побарал Јунајтед на рати во нареднитео пет години.

Меѓутоа крајот на преодниот рок е далеку, па не се исклучува можноста двете страни да дојдат до некаков договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…