Дома Трансфер зона Борусија Дортмунд не го пушта Белингам за помалку од 120 милиони евра

Борусија Дортмунд не го пушта Белингам за помалку од 120 милиони евра

Борусија Дортмунд нема да го пушти својот играч за врска Џуд Белингем за помалку од 120.000.000 евра, пренесува германски „Билд“.

Следен кој ќе ја наполни касата на Борусија Дортмунд изгледа ќе биде Џуд Белингам. Англискиот играч за врска кој израсна во Бирмингем би требало да има значајна улога во следната сезона на „милионерите“, а потоа од него германскиот гигант може одлично да заработи.

Ливерпул повеќе не крие дека им се допаѓа Џуд Белингем. Јирген Клоп во неколку наврати зборуваше за снеговите способности, а навивачите на „црвените“ го забележаа коментарот на Белингем за објавата на Џордан Хендерсон по повод интервјуто за клупската телевизија во претходните денови.

Секако тука е и Реал Мадрид, кој летово го победи Ливерпул, не само во Лигата на шампионите, туку и во трката за Орилиен Чуамени, кого го „купија“ за 80.000.000 евра. Тешко е да се поверува дали ќе тргнат по Белингем сега кога ги имаат Камавинга, Чуамени и Валверде, но тоа е Реал …

Во секој случај, кој го сака ќе треба да плати 120.000.000 европски банкноти, а Борусија ќе има нето плата од 95.000.000 откако е донесен за 25 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…