Дома Фудбал Лига на шампиони Борусија Дортмунд на инетерсен начин ја „пецна“ Барселона (фото)

Борусија Дортмунд на инетерсен начин ја „пецна“ Барселона (фото)

Синоќа беа извлечени групите во Лигата на шампиони, кои донесоа многу возбудливи дуели.

Една од најинтересните е Групата Ф во која се Барселона, Борусија Дортмунд, Интер и Славија Прага.

Веднаш откако беа извлечени групите, Дортмунд се огласи на Твитер и ја провоцираше Барселона, а притоа ги налути Каталонците.

Од Дортмунд ја „пецнаа“ Барселона и порачаа дека сега е време да вежбаат корнери, а притоа мислеа на реваншот од полуфиналето од минатата сезона кога каталонскиот клуб прими неверојатен гол од Ливерпул.

По тој гол за 4-0, Барселона испадна од Лигата на шампиони, иако во првиот меч славеа со 3-0 на домашен терен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Манчестер Сити сепак ќе може да игра во ЛШ следната сезона

Правните експерти тврдат дека Манчестер Сити ќе може да ја избегне казната од УЕФА и наред…