Дома Топ вести Борусија Дортмунд веќе најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд веќе најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд сака да си го врати назад напаѓачот на Реал Сосиедад, Алексадар Исак, пренесува „Скај Германија“.

Според изворот 21-годишниот напаѓач е фаворит за наследник на ѕвездата Ерлинг Халанд.

За Халанд интерес покажуваат најголемите европски гиганти и се очекува на лето да ја напушти Борисија Дортмунд, па поради тоа „милионерите“ веќе бараат замена.

Германскиот клуб има финансиски проблеми и ќе мора да го продаде Халанд на лето, а во Исак гледаат идеална замена.

Исак оваа сезона има одиграно 29 меча во сите натпреварувања, на кои постигна 12 гола и 2 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…